این سایت در حال به روز رسانی می باشد
برای خرید با شماره
09126106128
تماس بگیرید

( 0 )
صفحه اصلی         ثبت شکایات         قوانین و مقررات         درباره با ما         تماس با ما    
دسته بندی محصولات
پروفایل کاربری
بهترین ها
محصولات ویژه
پیگیری سفارش
مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi
تبلیغات

بیگانگان باستانی فصل 2 قسمت 2

 

مستند Ancient Aliens

 

در این مجموعه با حضور نویسنده معروف جهان و صاحب «نظریه بیگانگان باستانی» یعنی «اریش فون دنیکن» مسئله حضور موجودات هوشمند فرازمینی در فرهنگ و تمدن باستان ما ، این بار به گونه دقیق تری بررسی می شود . 

 

فصل 2 قسمت 2 : خدایان و غریبه ها

 

 - زئوس ، سوریا ، ثور برای هزاران سال ، اسطوره‌های باستانی ، خدایانی را شرح داده‌اند که از بهشت‌ها نازل شدند .

-  همواره کسی هست که از آسمان نازل شده آن هم با صداهایی مهیب ؛ با تندر ، آتش و یا دود.
-  همیشه از قدرتمندترین و جادویی‌ترین مکان ممکن آمده‌اند . از ستاره‌ها .
 - اما این موجودات اساطیری که بوده‌اند که قلمرو آسمان ها را با قدرت های ماورایی خود در اختیار داشتند ؟
-  همیشه این سوال هست که آیا صاعقه «زئوس»، یا چکش «ثور» سلاح واقعی بوده‌اند ؟
 - آیا پیشینیان ما خدایان را بر اساس تصورات خودشان ساخته‌اند ؟ یا اینکه آن ها به سادگی اتفاقی را گزارش داده‌اند که برای آن ها   واقعی بوده است؟
-  پیشینیان ما فضایی‌ها را به عنوان خدایان ، تعبیر کرده‌اند . چون این تنها راهی بوده که آن ها می توانسته‌اند شرح بدهند که شاهد چه چیزی بوده‌اند .

 - آیا موجودات فضایی در شکل گرفتن تاریخ ما نقش داشته‌اند ؟ و آیا خدایان پیشینیان ما در حقیقت میهمانانی از جهانی دیگر بوده‌اند ؟

 

شهر تروا در ترکیه ؛ 

صد و پنجاه سال است که این شهر کوچک ، مرکز یکی از بزرگترین یافته‌های باستان شناسی در تاریخ مدرن است . در 1868 باستان شناس آماتور ، هانریش شلیمان ، مدعی یافتن جایی شد که به باور او شهری است که مکان جنگ تروا بوده است ، یکی از بزرگترین قطعات ادبیات کلاسیک شعر حماسی هومر ؛ ایلیاد . ایلیاد هومر ، نگاشته شده در قرن هجدهم پیش از میلاد ، درباره جنگ بزرگی می گوید که مولود خدایان حسود بوده است . در حالی که بسیاری از محققان برجسته معتقدند که داستان جنگ تروا ، تنها یک کار تخیلی است اما «شلیمان» مصمم به اثبات اسطوره به عنوان یک حقیقت بود .
 


Richard Rader می گوید :

کشف هانریش شلیمان ، دنیای باستان شناسی را تکان داد . با تکیه به یک کپی از «ایلیاد» ، او تنها تصمیم گرفت «تروی» را پیدا کند . پس شروع به حفاری گودال بزرگی کرد و وقتی این کار را کرد ، «تروی» واقعی را پیدا کرد .

اما اگر داستان «هومر» واقعیت داشته باشد ، چه چیزی درباره سایر افسانه‌ها و اساطیر یونان به ما خواهد گفت ؟ آیا آن ها هم ممکن است حقیقی باشند ؟ آیا خدایان و الهه‌های قدرتمند واقعا وجود داشته‌اند ؟ و اگر اینطور بوده است ، از کجا آمده‌اند؟ «هلاس» هم به عنوان «یونان» شناخته می شود . هر روز ، هزاران توریست از معابد و بناهایی که به افتخار خدایان باستان ساخته شده‌اند دیدن می کنند . آکروپولیس ، دلفای ، پارتنون ، معبد آپولو ، این مکان های باستانی ، بازتاب دهنده قدرت احترام برانگیز موجوداتی‌ است که بر اساس اساطیر ، حکمرانان جهان در هزاران سال پیش بوده‌اند .


David Childress می گوید :
وقتی به بسیاری از اسطوره‌ها در سراسر دنیا نگاه می کنید ، می بینید که همه داستان هایی از «خدایانی» است که از آسمان فرود آمده‌اند .

 


Richard Rader می گوید :
توصیفات زیبایی هست از شیوه جابه جا شدن خدایان به همان کیفیتی که به زمین فرود آمده‌اند . شما یک احساسی از فرود را از آن ها می گیرید اما به شیوه‌ای که انگار در حرکتی فرا بُعد زمان هستند . انگار که فقط اتفاق افتاده .

اگر یونانیان باستان داستان هایی را اختراع کرده‌اند از خدایانی که دست به اقدامی اولیه برای توصیف جهان خودشان زده‌اند ، چگونه می توان پدیده‌هایی مشابه را که در مناطق و فرهنگ های گوناگون در سراسر جهان وجود دارند را توضیح داد ؟ آیا همه این ها یک تصادف محض است ؟ یا اینکه منشاء یکسانی برای این خدایانی که ظاهرا از آسمان به زمین سفر کرده‌اند ، وجود دارد ؟

 

 

 


0


قیمت :    7000   تومان


تعداد : 1 DVD
کیفیت : 1080P HD عالی
سال تولید :   2010
قیمت : 7000 تومان
بازديد : 2664
زیر نویس : ندارد
امتیاز : بدون رای