این سایت در حال به روز رسانی می باشد
برای خرید با شماره
09126106128
تماس بگیرید

( 0 )
صفحه اصلی         ثبت شکایات         قوانین و مقررات         درباره با ما         تماس با ما    
دسته بندی محصولات
پروفایل کاربری
بهترین ها
محصولات ویژه
پیگیری سفارش
مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi
تبلیغات

بیگانگان باستانی فصل 1 قسمت 5

 

مستند Ancient Aliens

 

در این مجموعه با حضور نویسنده معروف جهان و صاحب «نظریه بیگانگان باستانی» یعنی «اریش فون دنیکن» مسئله حضور موجودات هوشمند فرازمینی در فرهنگ و تمدن باستان ما ، این بار به گونه دقیق تری بررسی می شود . 

 

فصل 1 قسمت 5 : بازگشت 

 

کشتی های فضایی بر فراز «لس آنجلس» . ربایندگانی که ذهن ما را کنترل می کنند . ای. تی ها تماس بر قرار می کنند . این ها و سایر سناریوهای فضایی موضوع اصلی تعداد بی شماری از فیلم های علمی تخیلی بوده‌اند .

در تاریخ زندگی انسان بشر همواره با احترام و حیرت ، به ستاره‌ها چشم دوخته است . پیشینیان ما ، حرکاتشان را ثبت کرده‌اند ، صور فلکی را شناسایی و زمان را علامتگذاری کرده‌اند . ستاره‌ها منشاء اسطوره‌ها و افسانه‌های بیشماری شدند . بسیاری از آن ها شرح می دهند که میهمانانی از دور دست ها به زمین می‌آیند . سایر افسانه‌ها هم ، در باره تمامی تمدن هایی که در کهکشان ها وجود دارند می گویند .

 

Michael Cremo می گوید :

متن « سنسکریت » هند به ما می گوید ، چهارصد هزار موجود مثل انسان ، در سراسر جهان هستی در کرات مختلف و منظومه‌های مختلف و حتی بُعدهای مختلف ، پراکنده‌اند .

همانطور که نظریه‌پردازان «فضانوردان باستانی» معتقدند که در گذشته بیگانگان به کره زمین آمده اند ، به راستی این موجودات غریبه کجا هستند ؟ آیا هرگز باز خواهند گشت ؟ امروزه دانشمندان سراسر دنیا دست از انتظار کشیدن ، برداشته‌اند و گام هایی در جهت یافتن موجودات غیرزمینی هوشمند برمی دارند . آیا تکنولوژی بالاخره خواهد توانست آنچه که پیشینیان ما در هزاران سال پیش ، باور داشتند را اثبات کند ؟

در 1960، ستاره‌شناس و فیزیک دان «فرَنک درِک»، تلسکوپی غیرمعمول را در تپه‌های «ویرجینیای غربی» کار گذاشت . این ابزار عجیب ، از باقی مانده تجهیزات رادار جنگ جهانی دوم ساخته شده بود ، اما به جای داشتن یک لنز معمول چشمی ، مجهز به یک آنتن جهت‌یاب رادیویی بود .

 

Paul Davies, PH.D می گوید :
کمی حساب و کتاب نشان داد که: « رادیوتلکسوپ » می تواند مراسلات و دریافت هایی را در فاصله‌های بین منظومه‌ای داشته باشد .

فرنک درک ، یک رادیوتلسکوپ را روی چند ستاره نزدیک تنظیم کرد و منتظر شد تا ببیند چه پیغامی را می تواند از خارجی ها دریافت کند که کاری محیرالعقول بود . «درِک» در آن زمان در دریافت هر صدایی کاملا ناکام ماند اما دانش نجوم رادیویی از همین جا متولد شد . اگر نتوانیم بیگانه‌ها را در فضا ببینیم ، شاید بتوانیم صدایشان را بشنویم .


Michael Dennin, PH.D می گوید :

چیزی که ما در گذشته و در جستجوی حیات موجودات فضایی روی آن متمرکز بودیم ، تلاشی منفعل برای کشف علایمی بر مبنای این بود که آن ها هم مثل ما دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای در زمینه ی الکتریسیته و نیروهای پرتوی الکتریکی باشند ؛ تا علایمی ارسال کنند که ما امیدوار به دریافت آن باشیم .
 

در 1961، «فرنک درک» و گروهی از ستاره‌شناسان ، فیزیکدان ها و زیست‌شناسان ، نهادی خصوصی را پایه‌گذاری کردند به نام «سِتی»، «جستجوی موجودات فضایی هوشمند». هدف آن ها، متمرکز کردن رادیو تلسکوپی عظیم به سوی فضا و استراق سمع بود . «درک» احتمال وجود حیات هوشمند را در جهان ، در یک فرمول برآورد کرد، که به «معادله درک» معروف شد .


Jennifer Heldmann, PH.D می گوید :

فاکتورهای چندکسری در «معادله درک» وجود دارند ؛ مثل کسر ستاره‌هایی که ممکن است سیاره باشند و کسر سیاره‌هایی که می توانند مسکونی باشند و کسر آن دسته که ممکن است آب مایع داشته باشند و اینکه چه تعداد از آن ها می توانند حیات هوشمند داشته باشند و در نهایت فاکتور مهم ، مدت زمان این تمدن هاست و این یک مجهول بزرگ است . ما تنها یکی را می شناسیم و آن هم خودمان هستیم . خود ما برای چه مدتی باقی خواهیم ماند؟ این را باید فهمید .

با استفاده از این معادله ، «درک» برآورد کرد که بیش از یکصد میلیون تمدن پیشرفته ، می تواند تنها در کهکشان راه شیری وجود داشته باشد .


Bill Birnes, PH.D می گوید :

«ستی» فرض را بر این می گذارد که شما یک تمدن خارجی داشته باشید که توانایی سفر داشته باشد . این یعنی الکترونیک توسعه یافته و آن ها اثر انگشت ما را خواهند داشت . این اثر انگشت ، یک سیگنال مکرر است . یک سیگنال مکرر ، به آن ها می گوید که این تنها یک صدا نیست، تنها فرکانس های بلااستفاده فضا نیست ، بلکه یک تلاش واقعی است در جهت ارتباطات ،شاید نه با ما، ولی با خودشان .

در 15 آگست 1977 ستاره‌شناسی به نام دکتر «جری ایمان» ، در حال کار روی پروژه «ستی» در دانشگاه ایالتی «اوهایو» بود . وقتی که یک سیگنال متناوب را در جهت «صورت فلکی کماندار» ضبط کرد ، سیگنال به مدت 72 ثانیه ادامه داشت ، پیش از اینکه محو شود . «ایمان» معتقد بود که این سیگنال یک منشاء فرازمینی داشته است اما با وجود آنکه جستجوها تکرار شد و اندازه تلسکوپ ها بزرگتر شد . آن سیگنال ، هرگز دوباره دریافت نشد . اما اگر «ستی»، یک مخابره متناوب از جهانی دیگر را قطع کرده باشد چه ؟ چه اتفاقی بعد از این می‌افتد ؟

بر اساس پیش‌نویس بازرسی «ستی»، به محض تایید یک سیگنال رادیویی فرازمینی ، خبر این رخداد ، بایستی تا زمان اجازه ابلاغ ، مخفی بماند . دولت در آن زمان می تواند تصمیم بگیرد که مایل به ایجاد تماس هست یا خیر .

 


0


قیمت :    7000   تومان


تعداد : 1 DVD
کیفیت : 1080P HD عالی
سال تولید :   2010
قیمت : 7000 تومان
بازديد : 2847
زیر نویس : ندارد
امتیاز : بدون رای