این سایت در حال به روز رسانی می باشد
برای خرید با شماره
09126106128
تماس بگیرید

( 0 )
صفحه اصلی         ثبت شکایات         قوانین و مقررات         درباره با ما         تماس با ما    
دسته بندی محصولات
پروفایل کاربری
بهترین ها
محصولات ویژه
پیگیری سفارش
مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi
تبلیغات

مجموعه کامل مستند مصر باستان

مستند Ancient Egypt

 

مجموعه کامل مستند تاریخ مصر باستان شامل عناوین زیر می باشد :

 

1- کتابخانه اسکندریه: به طور کلی طرح کتابخانه اسکندریه به شدت مورد توجه بطلمیوس اول قرار گرفت. برای اولین بار در تاریخ، دانش پژوهان از همه رشته های تحصیلی و از هر گوشه از جهان شناخته شده اند جایی که آنها می توانند دانش خالص رادنبال کنند.کتابخانه اسکندریه بزرگترین مجموعه کتاب تاکنون جهان باستان را گرد آورده است.اما الان هیچ اثری از آن وجود ندارد. چه کسی مسئول نابودی کتابخانه اسکندریهبود و چه اسراری در مورد جهان باستان برای همیشه در آوار گم شدند؟

 

 2-سنگ رزتا : در سال 1799 ، نیروهای فرانسوی در نزدیکی شهر مصر سنگ رزتا را کشف کردند . باستان شناسان پی به این بردند که رزتا میتواند کلید باز کردن بسیاری از رمز و رازهای عجیب مصر باشد. باستان شناسان قدمت این سنگ را به 196 سال قبل از میلاد مسیح تخمین زده اند که نشان دهنده دوران بطلمیوس پادشاه مصر درهیروگلیف که وابسته بحروف جدید هیروگلیفی مصری و یونانی است. این مستند به نحوه شکست کدها و رازهای حک شده در سنگ رزتا می پردازد . 

 

3- بزرگترین فراعنه 3150 به 1351 سال قبل از میلاد : این مستند با استفاده از مصاحبه های متخصصین ، کامپیوتر و آخرین شواهد باستان شناسی و علمی به داستان زندگی این پادشاهان می پردازد . جنگجویان مصر متحد ، معروف ترین میراث فراعنه ، هیبت اهرام  الهام بخش  ، زندگی رهبرانی  که به عنوان خدایان بر روی زمین پرستش می شدند را مورد بررسی قرار می دهد .

 

 4- بزرگترین فراعنه 1350 به 30 سال قبل از میلاد : مدتها قبل از تولد مسیح، درسواحل نیل یک ملت بزرگ به وجود آمد.که در صف مقدم دستاوردهای مصر ایستاده بود، ترکیب خلاقیت ، عقل و عرفان در فرهنگ امثال آن تا آن زمان هرگز دیده نشده بود.سرنوشت ملت در دست حاکمان فراعنه رقم می خورد . این مستند پرسش قابلتوجهی به زندگی و میراث از رهبرانی که به عنوان خدایان بر روی زمین پرستش شدند را بررسی میکند.

 

  5- ابوالهول بزرگ : معماهای پایدار بسیاری از اسرار مجسمه هایی که به صورت نیمی انسان و نیمی وحش است وجود دارد. این مستند تفسیری از کارشناسان برجسته، گرافیک کامپیوتری شگفت آور و آخرین یافته های علمی بدست آمده از این خرابه های مخوف است. یافتن پست های از قبیل دلایلی که بدن و سر از سنگ هایمختلف ساخته شده ، و اندیشیدن که چرا هر حاکم برای آن جهان اذعان کرد که سرابوالهول بزرگ است که از فرعون اجازه خواهد داد که تصویر او بر روی بدن گربه قرار داده شود. شنیدن آخرین نظریه های که در مورد چهره آن است، و بررسی یافته به دقیقه ایدر مورد ساخت و ساز آن .

 

  6- پادشاه رامسس دوم : پادشاه مصر (1304-1237 پیش از میلاد)، که سلطنت طولانی و موفق نشانگر اوج بزرگ و شکوه او در گذشته و قدرت مصر بود. با وجود پیروزی مشکوک خود بر هیتیها درKadesh در N سوریه (1299 سال قبل از میلاد)، او موفق به ایجاد ثبات در مرز خود را در برابر آنها، و صلح با آنها (1283 سال قبل از میلاد) و بعد از ازدواج با شاهزاده خانم هیتی(1270 سال قبل از میلاد) شده است.این مستند در باره این شخصیت می پردازد.

 

7- مقبره خدایان اهرام جیزه : سفر به سرزمین فراعنه قدرتمند،بناهای با شکوه وحفظ مومیایی ،بیانگر عظمت اهرام بزرگ جیزه و شگفتی بناهای ساخته شده توسط انسان ها که پس از هزاران سال هنوز شکوه و عظمت آن چشم همه را خیره کرده است .سفر با روح فرعون مرده در اهرام جیزه آستانه ای از ناشناخته ها و دروازه ورود به زندگی ابدی است.

 

8 - سازندگان بزرگ : سفری به بازگشت به عصر فراعنه که به داستان برخی از باور نکردنی ترین ساختمان ها تا کنون ساخته شده می پردازد.هرم بزرگ جیزه، معبدهتشپسوت در تبس و معبد آمون ، گفتن داستانی از رهبران که آنها را ساخته بودند وکارشناسی مهندسان و معماران و ارائه نظریه های مختلف که چگونه این پروژه های عظیم ساخته شد ، انیمیشن کامپیوتر آنها را نشان می دهد که آنها در طول روز های شکوه پادشاهی نیل ظاهر شد ند.

 

 


1


قیمت :    9000   تومان


تعداد : 2 DVD
کیفیت : 720 P خوب
سال تولید :   1996
قیمت : 9000 تومان
بازديد : 27349
زیر نویس : ندارد
امتیاز : 1 رای